Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020 (2020-04-19)
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19.04.2020

NIEDZIELA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

W NASZEJ PARAFII

19.04.2020

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła. Przygotowaniem do tego święta jest nowenna polegająca na odmawianiu przez 9 dni, poczynając od Wielkiego Piątku, Koronki do Miłosierdzia Bożego.

To Święto jest zawsze uroczyście obchodzone w naszej parafii, tym bardziej, że mamy relikwie I stopnia Św. Siostry Faustyny – sekretarki Pana Jezusa, Św. Jana Pawła II – który to Święto ustanowił, oraz bł. Michała Sopoćki – spowiednika św. Siostry Faustyny.

Ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku zmuszeni byliśmy obchodzić skromniej, z ograniczoną liczbą wiernych. 

Koronkę do Bożego Miłosierdzia, przed obrazem Jezusa Miłosiernego poprowadził ks. Proboszcz Józef Grochowski. On też odprawił Mszę świętą. Na organach grał ks. Piotr. W konfesjonałach na chętnych do spowiedzi czekali: ks. Henryk i ks. Andrzej.

Wierzymy, że w wielu naszych domach o godz. 15:00 unosiła się do Nieba Koronka do Bożego Miłosierdzia…

Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie modlili się w kościele i we własnych domach.

Jezu, miej Miłosierdzie dla nas i całego świata, ratuj nas od złego, a zwłaszcza od koronawirusa, który opanował cały świat. 

03721442on-line:33
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart