Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

KOMUNIKAT NADZWYCZAJNY KS. PROBOSZCZA JÓZEFA GROCHOWSKIEGO 15.03.2020 (2020-04-01)
KOMUNIKAT NADZWYCZAJNY KS. PROBOSZCZA JÓZEFA GROCHOWSKIEGO 15.03.2020

PROCESJA Z NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM. 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DOMOSTW 

I  ICH MIESZKAŃCÓW 

15.03.2020

Drodzy Parafianie.

Nie możemy na razie w niedzielę być wszyscy, jako Parafianie, w kościele na Mszy św. dlatego Jezus w Najświętszym Sakramencie przybędzie do Nas, w miejsce rodzinnego zamieszkania, by wspomóc Nas swym błogosławieństwem, umocnić więź rodzinną, szacunek i pojednanie sąsiedzkie, by chronić nas przed zarazą.  

Jeśli to możliwe na czas błogosławieństwa bądźcie przy wejściu na posesję lub w oknie domu, zachowując oczywiście obowiązujące normy. Kapłan błogosławi w ciszy Najświętszym Sakramentem i idzie dalej. Nie przyłączamy się do procesji. Czas po błogosławieństwie przeżyjmy na krótkiej modlitwie. 

A oto porządek procesji na poszczególne niedziele Wielkiego Postu:

Niedziela: 15.03.2020 /już była/

Godz. 15.00 (godzina Miłosierdzia Bożego) wyjście z kościoła trasą: lewą stroną ul.Swiętojańskiej, wejście w ul. Dziką, potem w  ul. Zakopiańską, następnie lewą stroną ul. Królewieckiej , powrót prawą stroną Królewieckiej, wejście w ul. Słupecką, powrót do ul. Swiętojańskiej  i prawą jej stroną przejście w stronę  kościoła i błogosławieństwo na 4 strony świata.

Niedziela: 22.03.2020 /już była/

Godz. 15.00 (godzina Miłosierdzia Bożego) wyjście z kościoła trasą: Ceramiczna – Elbląska – obok wodociągów – Pogodna – Leśna – kol. Kadyny – Kilińskiego A – Kilińskiego I część – Kopernika – Działyńskiego – Kilińskiego II część – Bażyńskiego – Wiśniowa – Osiedlowa – Przybytowska – Wybudówka Biała – po schodkach w Sportową – Szpitalna – Młyńska – Plac Wolności – błogosławieństwo na 4 strony świata i powrót do kościoła.

Niedziela: 29.03.2020

Godz. 15.00 (godzina Miłosierdzia Bożego) wyjście z kościoła i przejazd samochodem: Nowy Wiek – Stawy – Janówek – Kikoły – Janówek Kolonia – Wysoki Bór ( dwa siedliska)

Niedziela: 05.04.2020

Godz. 15.00 (godzina Miłosierdzia Bożego) wyjście z kościoła rasą: Kościelna (parzyste) –  Jagiellońska, Nadrzeczna – Szkolna (w stronę cmentarza) – Ogrodowa – Szkolna (w stronę kościoła)- Kościelna ( nieparzyste) – Świętojańską w Krzywą – Zawiszy – Kręta – Portowa – Morska – Parkowa – Rybacka – Morska (część II) – Mazurska – Port – Morska do CPN – Świętojańska ( w kierunku kościoła i na placu błogosławieństwo na 4 strony świata)

Drodzy moi.  Tegoroczne rekolekcje wielkopostne, które miały się odbyć w dniach od 22 do 25 marca , przeżyjmy inaczej. Niech będą to szczególne rekolekcje. 

Na naszej parafialnej stronie internetowej www.salezjanie-tolkmicko.pl w te dni będziemy podawali rozważania rekolekcyjne do osobistej i rodzinnej refleksji. Zapraszamy do ich przeczytania.


Z darem modlitwy

Ks. Proboszcz Józef Grochowski

 i Współbracia Salezjanie

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,641,procesja-z-najswietszym-sakramentem-15032020.html 

03722641on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart