Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 11.11.2019 (2019-11-11)
ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ 11.11.2019

ROCZNICA

ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

PRZEZ POLSKĘ

11.11.2019

Dzisiaj obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tolkmickim Kościele, na Mszy św. w intencji Ojczyzny zebrała się duża grupa Parafian i Gości. Uczestniczyła w niej Pani Magdalena Dalman – Burmistrz Tolkmicka, wraz z Małżonkiem. Mszy Świętej koncelebrowanej  przewodniczył Ojciec Gracjan - Gwardian z Parafii w Kadynach. W koncelebrze brał udział ks. Józef Pietrusik – Proboszcz Parafii w Woźniakowie, ks. Stanisław Szestowicki – Proboszcz Parafii w Pogrodziu, oraz ks. Proboszcz Józef Grochowski i ks. Andrzej Dołęgowski z naszej Parafii. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Stanisław Szestowicki. Oprawę liturgiczną przygotował Chór parafialny pod kierownictwem ks. Piotra Boryczki.

Po Mszy św. udaliśmy się pod tablicę pamiątkową Józefa Piłsudskiego – na ścianie Ratusza, gdzie Pani Burmistrz z Małżonkiem złożyli kwiaty.

Następnie wszyscy przeszli do Sali muzealnej w Ratuszu, gdzie powitała nas Pani Magdalena Dalman – Burmistrz MiG Tolkmicko.

Po części oficjalnej, wszyscy śpiewaliśmy piosenki patriotyczne, przygotowane przez Ośrodek Kultury w Tolkmicku. Główną prowadzącą „karaoke” była Pani Sylwia Dolna – Tkacz. Melodie przerywane były tekstami patriotycznymi, w wykonaniu znanych nam osób. Wystąpił również Zespół Sasanki z Suchacza, który musiał na życzenie obecnych bisować.

Atrakcją spotkania w Ratuszu były rogaliki z biało – czerwonym lukrem, przygotowane przez Koła Gospodyń, oraz Parafialne Koło Robótek Ręcznych. Do tego było gorące kakao…

Wieczór upłynął w bardzo dobrej atmosferze. Nikt nie wychodził wcześniej. Zakończył się wspólnie zaśpiewaną Rotą.

Dziękujemy Pani Burmistrz Magdalenie Dalman oraz podległym Jej Jednostkom, Stowarzyszeniom i Zespołowi Sasanki, także ks. Proboszczowi Jozefowi Grochowskiemu i  Współbraciom Salezjanom , oraz Ojcom Franciszkanom z Kadyn. 

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tego integracyjnego spotkania, w tym Paniom, które piekły rogaliki.

Do zobaczenia za rok

Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,628,rocznica-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske-11112019.html

03780933on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart