Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA 04.05.2019 (2019-05-04)
WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA 04.05.2019

MIEJSKO - GMINNE OBCHODY

DNIA STRAŻAKA

MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI STRAŻAKÓW

04.05.2019

Tradycyjnie już, liturgiczne wspomnienie św. Floriana, to Święto wszystkich Strażaków.

Druhny i Druhowie Strażacy rozpoczęli gminne świętowanie od Mszy świętej w Kościele św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Celebrował ją ks. Proboszcz Józef Grochowski. Na organach grał i śpiewał ks. Piotr Boryczka, a w konfesjonale czuwał ks. Henryk Korzeniowski. 

Ksiądz Proboszcz powitał wszystkich Strażaków i zaproszonych Gości w osobach Prezesów poszczególnych  jednostek z Łęcza, Pogrodzia i Tolkmicka, oraz Panią Magdalenę Dalman – Burmistrz Miasta i Gminy Tolkmicko i Komendanta Miejskiego Powiatowej Straży Pożarnej w Elblągu – Pana Łukasza Kochana. Powitał również wszystkich Gości, zaproszonych na obchody tego strażackiego święta. W homilii podziękował wszystkim Strażakom za trudy, z jakimi zmagają się w czasie pożarów, wypadków i klęsk żywiołowych, za pomoc w różnych sytuacjach, stanowiących zagrożenie dla ludzi, oraz za udział w uroczystościach religijnych na terenie miasta i gminy. Życzył Im bezpiecznej pracy i satysfakcji z tego, co robią dla innych.

Po Mszy Świętej wszyscy wyszli na plac przed kościołem, gdzie odśpiewano hymn, odczytane zostały listy okolicznościowe od Prezydenta Andrzeja Dudy i Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – Waldemara Pawlaka,  a następnie wręczono szereg odznaczeń i odznak za zasługi w pożarnictwie. Na zakończenie, wszystkie jednostki Straży Pożarnej, wykonały rundę honorową wokół Tolkmicka. 

Oficjalna część została zakończona.

Zdjecia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,602,wspomnienie-sw-floriana-miejsko-gminny-dzien-strazaka-04052019.html

03721136on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart