Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

REKOLEKCJE ADWENTOWE ZAKOŃCZONE. OBŁÓCZYNY MINISTRANTÓW. 18.12.2018 (2018-12-18)
REKOLEKCJE ADWENTOWE ZAKOŃCZONE. OBŁÓCZYNY MINISTRANTÓW. 18.12.2018

REKOLEKCJE ADWENTOWE ZAKOŃCZONE.

OBŁÓCZYNY MINISTRANTÓW

18.12.2018

W dniach od 16 do 18 grudnia 2018 roku w naszym Kościele odbyły się Adwentowe rekolekcje parafialne. Przeprowadził je ks. Ryszard Kowalski – salezjanin z Sokołowa Podlaskiego. 

Nauki głoszone przez rekolekcjonistę gromadziły dużo wiernych z Parafii. Były one kierowane do różnych grup: dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, młodzieży studiującej, dorosłych, ludzie starszych i chorych, mieszkańców Domu Pomocy Społecznej. Był to czas zadumy i refleksji, które z pewnością w niejednej osobie dokonają pozytywnych zmian; czas włożony w przygotowanie nas do spotkania z Narodzonym Jezusem.

Dzisiaj, 18 grudnia, na zakończenie Rekolekcji, na Mszy św. dla dzieci, przeżyliśmy obłóczyny ministrantów. Pięciu chłopców otrzymało poświęcone białe komże, które nałożyli im Rodzice wraz z Księdzem Proboszczem. Chłopcy otrzymali także legitymacje, uprawniające ich do służby ministranckiej w każdym kościele. 

Była to piękna, wzruszająca chwila dla nich, Rodziców, Księży, oraz zebranych w kościele. 

Drodzy Chłopcy, niech ta służba jeszcze bardziej zbliży Was do kościoła, a nowonarodzony za kilka dni Jezus niech Wam błogosławi w życiu.

Kończymy też dzisiaj nasze Rekolekcje dla wszystkich grup.

Drogi Księże Rekolekcjonisto. Na zakończenie, dziękujemy Ci za głoszenie słowa Bożego w naszym kościele, uświadomienie nam, jak ważnym w naszym życiu powinien być Jezus i Jego Matka Maryja, wiara i modlitwa; że winy powinniśmy przebaczać szczerze i z serca, tak jak Jezus Miłosierny nam przebacza”. 

Wprowadziłeś nas w czas Adwentu, w którym szczególnie mamy zwrócić uwagę na modlitwę, sakrament pokuty i pojednania oraz eucharystię. Wierzymy, że to wszystko daje nam sam Chrystus, abyśmy stali się ludźmi czuwającymi i z radością oczekującymi spotkania z Nim.

Drogi Księże Ryszardzie. Dziękując Ci za Twoją obecność pośród nas, życzymy jednocześnie, abyś w swojej dalszej posłudze kapłańskiej i zakonnej nieustannie doświadczał Bożej miłości i łaski, która niech spływa na Ciebie przez dobroć i serdeczności tych do których zostałeś i będziesz posłany.

Życzymy Księdzu Rekolekcjoniście obfitych darów łask płynących z tajemnicy Bożej Miłości objawionej w ciszy Nocy Betlejemskiej, oraz wiele pokoju, spokoju i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2019. Szczęść Boże.

Bóg zapłać za wszystko.

                                                 Ks. proboszcz Józef Grochowski

                                                       Współbracia Salezjanie 

                                                         i tolkmiccy Parafianie


Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,585,rekolekcje-adwentowe-zakonczone-obloczyny-ministrantow-18122018.html

03721244on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart