Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

BOŻE CIAŁO 31.05.2018 (2018-05-31)
BOŻE CIAŁO 31.05.2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO

CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

BOŻE CIAŁO

31.05.2018

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w Kościele Katolickim uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Uroczystość ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. 

Tę piękną uroczystość obchodziliśmy też dzisiaj w naszej parafii. Tłumnie zebrali się tolkmiccy wierni i goście. 

Mszę św. o godz. 11:00 odprawił ks. Andrzej Wujek - przełożony Salezjanów Inspektorii Warszawskiej, którego serdecznie witamy.  On też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Po komunii i ogłoszeniach, do orszaku procesyjnego ustawiły się dzieci I - Komunijne i I - Rocznicowe, oraz sypiące kwiaty. Jak zwykle, w orszaku wzięła udział służba liturgiczna, Pan Organista, wspólnoty parafialne i osoby na stałe przypisane do niesienia chorągwi, szarf, figurek, różańca itp.

Na  trasie ustawiono 4 piękne ołtarze. Dziękujemy serdecznie osobom, które je wykonały.

Monstrancję z kościoła do I ołtarza niósł ks. Inspektor, do II ołtarza niósł ją ks. Piotr,  do III - ks. Proboszcz, do IV znów ks. Piotr. Przy IV ołtarzu Monstrancję z Najświętszym Sakramentem przejął ks. Inspektor, który na placu przed kościołem pobłogosławił na cztery strony świata miasto i jego mieszkańców, również tych, daleko od domu.

Po wprowadzeniu procesji do kościoła i schowaniu Najświętszego Sakramentu do tabernakulum, nastąpiło zakończenie dzisiejszej Uroczystej Mszy św. 

Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w tej manifestacji wiary.


Zdjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,555,boze-cialo-31052018.html

03723694on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart