Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 23 - 24.03.2018 (2018-03-24)
EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA 23 - 24.03.2018

EKSTREMALNA

DROGA KRZYŻOWA

23 - 24.03.2018

"Prawie 400 osób wzięło udział w IV edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Elblągu. W tym roku uczestnicy EDK mieli do wyboru cztery trasy: do Fromborka, do Tolkmicka, do Zielonki Pasłęckiej oraz z powrotem do Elbląga. Po Mszy Świętej o godzinie 20:00, której przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski, i adoracji Najświętszego Sakramentu pątnicy odebrali opisy przebiegu tras oraz pozostałe przygotowane dla nich materiały. 

Po chwilach radości na starcie rozpoczęły się chwile próby na trasie. Senność, wysiłek fizyczny i psychiczny, osamotnienie, a i warunki zewnętrzne nie były sprzyjające – wiatr, śnieg, chłód… Do tego co kilka kilometrów przystanek, aby rozważyć kolejną tajemnicę Męki Chrystusa.

Po 14 stacjach Drogi Krzyżowej Jezusa nastało Jego Zmartwychwstanie. Była to droga naprawdę ekstremalna. Ekstremalna, bo trzeba było pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie i w skupieniu. Bez rozmów i pikników.

Musiało boleć, by każdy opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: „jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać”. Była to droga, która uczy pokory i podczas której można spotkać się ze swoimi słabościami. Adresowana była nie tylko dla ludzi mocno wierzących, ale dla każdego, kto chce zmienić swoje życie. To propozycja na zatrzymanie się, chwile ciszy i spotkanie z Bogiem. Czasem w życiu spotykają nas ciężkie chwile i wtedy można sobie przypomnieć EDK i to, że daliśmy podczas niej radę. EDK to droga, która boli i kiedy już nie mamy siły rozpoczyna się nasza prawdziwa modlitwa.

Ci, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zrealizowali różne cele. Chcieli doświadczyć ożywienia swej wiary, próbowali głębiej włączyć się w Misterium Męki Chrystusa lub przez fizyczny i duchowy wysiłek wynagrodzić za własne grzechy i braki wiary. Dla wszystkich zaś rozmyślanie nad Męką Chrystusa stało się okazją do refleksji nad wartością życia człowieka oraz potrzebą życia religijnego. Z pewnością była to droga do nowego życia."

Zaczerpnięto: http://dziennikelblaski.pl/502589,Przeszli-Ekstremalna-Droge-Krzyzowa-quotDroga-ktora-uczy-pokoryquot-zdjecia.html

Do Tolkmicka pierwsi pątnicy dotarli ok. godz. 7:00 rano, potem byli kolejni. W świetlicy na plebanii czekała na nich gorąca kawa lub herbata, oraz wspaniałe ciasta, upieczone przez Parafian, którym Ksiądz Proboszcz serdecznie dziękuje. Krzyże, które nieśli przez cały czas, składali przy krzyżu misyjnym na dziedzińcu naszego kościoła. 

Drodzy pątnicy, cieszymy się, że daliście radę przejść tę trudną drogę. Niech się Wam spełniają intencje,  którą każdy niósł z sobą. 

Szczęść Boże. 

03722690on-line:55
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart