Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

KONCERT ORGANOWY prof. HENRYKA GWARDAKA 15.10.2017 (2017-10-16)
KONCERT ORGANOWY prof. HENRYKA GWARDAKA 15.10.2017

KONCERT ORGANOWY 

PROF. HENRYKA GWARDAKA

W TOLKMICKIM KOŚCIELE

15.10.2017

Prawdziwa uczta duchowa czekała wszystkich, którzy przyszli dziś do tolkmickiego Kościoła na Koncert organowy w wykonaniu prof. Henryka Gwardaka. Po gruntownej renowacji, wykonanej przez znanego organmistrza Pana Andrzeja Kowalewskiego, mogliśmy usłyszeć nowe brzmienie naszych organów, wydobyte dłońmi a raczej palcami wspaniałego artysty, jakim niewątpliwie jest Pan Henryk Gwardak. Piękny koncert, wspaniałe melodie w Jego wykonaniu, sprawiały, że z niedowierzeniem ale i zachwytem słuchaliśmy wszystkich utworów. Kościół był wypełniony i nikt chyba nie żałuje dzisiejszego czasu spędzonego w naszej świątyni.

Wszystkich powitał ks. Proboszcz Józef Grochowski, który ogromnie przeżywał Ten dzisiejszy Koncert. Podziękował On Panu Henrykowi Gwardakowi za radość dla duszy, jaką dziś była Jego dziełem, Panu Andrzejowi Kowalewskiemu, który sprawił, że nasze organy tak wspaniale brzmią, Panu Zbigniewowi Kesslerowi, za ich konserwację, Panu Mieczysławowi Mnichowi, za wszystkie prace elektryczne, oraz Pani Elżbiecie Niżnik, która ten dzisiejszy Koncert zapowiadała. Nie zapomniał również o poprzednikach w osobach ks. Sławomira Szczodrowskiego i ks. Wiesława Kani. Pierwszy z nich przez całą kadencję dbał o ten instrument na miarę swoich możliwości. Do kapitalnego remontu doszło w końcówce pracy ks. Wiesława, w części sponsora wykonanych prac. 

Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim Parafianom, którzy wsparli ofiarami te prace i którym dzisiejszy Koncert był dedykowany.

Ogromnie się cieszymy, że w Roku Jubileuszu 50 - lecia pracy Salezjanów w Tolkmicku, nasze organy otrzymały „nowe serce” i Pan Henryk Gwardak  dzisiaj pokazał , że mogą na nich grać muzycy najwyższej klasy.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, których udziałem był dzisiejszy Koncert, w tym naszemu ks. Proboszczowi Józefowi Grochowskiemu, który go zorganizował. Dziękujemy tym,  którzy dzisiaj cieszyli się nowym brzmieniem tolkmickich organów i melodii, tym razem w wykonaniu Pana Henryka Gwardaka.


Zdjęcia:http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,519,koncert-organowy-prof-henryka-gwardaka-15102017.html

03721427on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart