Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

JUBILEUSZ 50-LECIA SALEZJANÓW. MSZA ŚWIĘTA  I SPOTKANIE W RATUSZU - 24.09.2017 (2017-09-24)
JUBILEUSZ 50-LECIA SALEZJANÓW. MSZA ŚWIĘTA  I SPOTKANIE W RATUSZU - 24.09.2017

JUBILEUSZ 50-LECIA SALEZJANÓW.

MSZA ŚWIĘTA  I SPOTKANIE W RATUSZU  

24.09.2017

To było wspaniałe święto dla wszystkich, którzy przyszli na dzisiejszą Mszę św. w naszym Kościele a następnie na spotkanie w Ratuszu z Salezjanami, którzy pracowali u nas w minionym 50-leciu.

Nie wszyscy Księża uczestniczyli. Niektórzy poprzedzili nas już w drodze do wieczności, innym nie pozwoliło zdrowie, a jeszcze inni z różnych przyczyn nie mogli wspólnie z nami świętować. Szkoda…

Załączone zdjęcia obrazują tych Księży, którzy swoją obecnością odpowiedzieli na nasze zaproszenia. Bardzo serdecznie Im dziękujemy.

W Kościele zgromadziło się dużo Parafian i gości. Uczestniczyły władze naszego miasta i przedstawiciel Starosty Elbląskiego. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Andrzej Wujek - Przełożony Inspektorii Warszawskiej. W koncelebrze brali udział wszyscy Salezjanie z wyjątkiem ks. Piotra Boryczki, który służył spowiedzią.

Dzisiaj też Ksiądz Inspektor poświęcił organy parafialne po kapitalnym remoncie, a Pan Andrzej Kowalewski - organmistrz, które je remontował, zaprezentował ich wspaniałe możliwości w całej krasie. 

Okolicznościowe kazanie wygłosił Ksiądz Inspektor.

Na zakończenie tej pięknej Mszy św. Ksiądz Inspektor wręczył okolicznościowe medale obecnym Salezjanom i Przedstawicielom władz miasta i powiatu.

Symboliczne, białe róże otrzymali wszyscy Salezjanie z rąk Pani Haliny Siekierko, która aktywnie towarzyszyła im w kościelnych powinnościach w minionym 50-leciu. Otrzymała też medal okolicznościowy za tę ogromną wierność Salezjanom i tolkmickiemu Kościołowi.

Tradycyjnie, dzisiejsza Msza święta zakończyła się błogosławieństwem Księdza Inspektora.

Druga część dzisiejszej uroczystości - to spotkanie w Ratuszu z Salezjanami, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. 

To były wzruszające chwile: wiele radości, okrzyków, uścisków i łez…

Przy cieście i kawie oraz występie „Tolkmiczanek” z miejscowego Ośrodka Kultury czas upłynął bardzo radośnie. Ci, co jeszcze nie widzieli, zwiedzili okolicznościową wystawę: 50-lecie Salezjanów w Tolkmicku. Salezjanie w Polsce i na świecie. Była też możliwość wpisania się do Księgi pamiątkowej.

Nie wiadomo kiedy…, ale czas upłynął szybko na tym wspaniałym, niepowtarzalnym spotkaniu.

Dziękujemy Wam Kochani Księża, którzy mimo obowiązków i trudów podróży, odwiedziliście nas dzisiaj i wspólnie radowaliśmy się tą obecnością. 

Dziękujemy Księdzu Inspektorowi za przybycie i przewodniczenie dzisiejszej Mszy świętej, a potem w spotkaniu z Parafianami. 

Dziękujemy Władzom naszego miasta i powiatu za tę nieustającą obecność w życiu Parafii. Dzisiaj również byliście z nami.

Podziękowania składamy na ręce ks. Proboszcz Józefa Grochowskiego za zorganizowanie tego Jubileuszu i dzisiejszego spotkania.

Wszystkim, których imiennie trudno wymienić, dedykujemy to podziękowanie za ogromne serce i pomoc w przygotowaniu naszego wspólnego Święta. Bóg zapłać. 

Zdjęcia: 1.  http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,513,jubileusz-50-lecia-salezjanow-msza-swieta-i-spotkanie-w-ratuszu-24092017.html

Zdjęcia 2. http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,514,jubileusz-50-lecia-salezjanow-msza-swieta-i-spotkanie-w-ratuszu-24092017.html

Gość Niedzielny: http://elblag.gosc.pl/doc/4203836.Pamietamy-kazdego-z-was

Gość Niedzielny 2: http://elblag.gosc.pl/gal/spis/4203838.50-lecie-salezjanow-w-Tolkmicku-glowne-obchody

03721801on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart