Parafia

Ogłoszenia parafialne


Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Kontakt

Parafia pw.  św.  Jakuba Apostoła
ul. Kościelna 2
82-340 Tolkmicko

tel.: (+48) 605-622-456
www.salezjanie-tolkmicko.pl

Aktualności

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017 (2017-04-23)
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 23.04.2017

NIEDZIELA

MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23.04.2017

„Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Inspiracją  dla ustanowienia  tego święta  było pragnienie  Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski(Dz. 699). ”

W naszej parafii staramy się to Święto obchodzić w sposób uroczysty, tym bardziej, że od kilku lat posiadamy relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej oraz bł. ks. Michała Sopoćki. 

Tradycyjnie, tego dnia, o godz. 15:00 zbieramy się na Koronce do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestniczymy w Mszy św., prosząc o Boże Miłosierdzie dla całej naszej wspólnoty. Tak też było w tym roku. Koronkę i Mszę św. odprawił ks. Proboszcz Józef  Grochowski. Po Mszy ucałowaliśmy relikwie św. Faustyny i bł. ks. Sopoćki.

Koronki do Bożego Miłosierdzia odprawiane są codziennie o godz. 15:00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Można się też modlić indywidualnie przy tym małym ołtarzyku.

Uczestniczyliśmy też dużymi grupami w pielgrzymkach do Wilna, Łagiewnik i Płocka oraz Białegostoku. Staramy się, by kult świętości na stałe gościł w naszych sercach, żeby relikwie nie były dziełem przypadku… 

Zjęcia: http://www.salezjanie-tolkmicko.pl/galeria,482,niedziela-milosierdzia-bozego23042017.html

Wykorzystano informację ze strony: https://www.faustyna.pl/zmbm/swieto-milosierdzia/

03722748on-line:11
Parafia świętego Jakuba Apostoła w Tolkmicku 2022 © Wszelkie prawa zastrzeżone.
lanart